קסידי באופנת חורף 2014-2015 Cassidi

כשהייתי בת 12 הלכתי בפעם הראשונה ל-"שופינג" בדיזנגוף סנטר.
ליווה אותי אחי הגדול (אז הוא היה בן 15) שהיה על תקן יועץ לענייני לבוש ושומר אישי.

עברנו בכל מיני חנויות ורק רכישה אחת זכורה לי מאותו היום- גופייה צהובה עם כתפיות ספגטי מ-"דן קסידי".

דווקא הגופיה הזו זכורה לי מפני שהיא שמרה על הצבע שלה ועל הגזרה לאורך הרבה שנים וכביסות ועד שלא גדלתי במידה, 6.5 שנים לאחר מכן, היא שימשה אותי נאמנה בכל קיץ.

חדי העין שבין הקוראים ישימו לב לכתפיות הצהובות מבצבצות דרך השיער, בתמונה שצולמה בטיול השנתי של כיתה י"ב (כמה שאני שרופה ועייפה שם!).כמעט 20 שנים אחרי, אני שמחה לבשר לקוראים שחברת קסידי לא רק עדיין פה אלא ממשיכה להוציא קולקציות יפייפיות כשהנוכחית היא קולקציית עונת החורף 2014/15 בסימן מסע על גג העולם,
הקולקציה אקלקטית ואורבנית נלקחו השפעות של אלמנטים  ממסעות מסביב לעולם וגם של חיבור בין העבר לעתיד, המשלבת את המינימליזם של שנת ה- 60 והתחייה של המודרניזציה,  השפעות של אלמנטים ארכיטקטוניים של מדע בדיוני בתחכום וצבעוניות של טון לטון על בדים בטכנולוגיה גבוהה, בשילוב של חומרים מהטבע.
הבדים נפחיים ,דו צדדים ,קווילטים במגע טבעי, מעילים שעירים, מכנסי קווילט וטופים מנופחים.
שימוש בחומרים במשקל נוצה, מניילון בפריטים לא צפויים כגון: מעילי פוך שמגיעים עד הברך.
אפקטים ב- 3D בבדים טכנולוגיים או שילוב של מרקמים של בדים שונים שיוצרים את המראה העתידני, במעילי אופנועים קשוחים ביותר.

 לוק של הספייס קאובוי, קצת מערב פרוע,שימוש  בפרנזים ואלמנטים אתנו אינדיאנים,
 השפעה של דור חדש של נוודים, נוודים אורבנים שחיים את החיים בחברה ידידותיית לסביבה, רעיון חדש שיבנה משאריות  מהעולם הישן.

זה בא לידי ביטוי בקולקציה בבדים אותנטיים ופריטים על זמנים עם לוק פולקלוריסטים של סריגים עם טקסטורות במראה שכבות צלליות א-סימטריות ופרנזים עם שיק דנדי, פריטים שקל ללבוש וקלים לטיפול,באיכות גבוהה מאד.

המוטו חופש ללא גבולות כל יום בוחנים את הקצה, בא לידי ביטוי בשילובי בדים לא סטנדרטים, כביסות ושטיפות בעבודות יד, אשר נותנים תחכום למראה עירוני במעיל פרקה עם כיסים גדולים עם בטנת פרווה (סינטטי) בצביעה ייחודית עם מראה USED.
גם סריגים בסריגה גסה כמו עבודות יד בחוטים בטקסטורה מתחלפת בשילוב של רצועות פרווה, שמזכירים טקסטורות מהטבע, וכמובן פונצ'ו גדולים ושכמיות עשירות ומכנסי אוברסייז מסריג.
צבעוניות של ניגודים ;
מצד אחד של צבעי האדמה הטבעיים:
 צבעוניות של חומים בשילוב צבעי עור, כאמל, זית, אופ-וויט, בורדו, אפור על גווניו 'בקונטרסטיות מודרנית של צבעוניות עזה , עם צבעים מהעולם הטכנולוגי כגון :כחול אלקטריק, צהוב זרחני אדום עז  וירוק.