דרך המלכים- ספר ראשון בסדרת נזך אורות הסערברנדון סנדרסון כתב את סדרת המופת הערפילאים ו-לב פלדה. אולם פרסומו הגיע כשנבחר להשלים את סדרת כישור הזמן של אחד מסופרי הפנטזיה הטובים ביותר בעולם, רוברט ג'ורדן.

על הספר:
רושאר הוא עולם של אבן וסופות. סערות אימים שוטפות את פניו ומכתיבות את תנאי המחיה של בני האדם והעולם. צמחים מסתתרים בתוך קונכיות, עצים מושכים פנימה את ענפיהם והדשא נסוג אל האבן.

מאות שנים חלפו מאז נפילתם של עשרת המסדרים המקודשים של אבירי האור, אבל חרבות ושריונות הרסיס שלהם עדיין קיימים: חרבות רבות עוצמה וחליפות שריון אימתניות שהופכות אנשים לכמעט בלתי מנוצחים בקרב. אנשים מוכרים ממלכות עבור חרבות רסיס. מלכים יוצאים למלחמות רק כדי לזכות בהן.

מלחמה אחת כזאת משתוללת במישורים המנופצים. קאלאדין, שהפך משוליית מנתח ללוחם חניתות כדי להגן על אחיו הקטן, נמכר לעבדות. במלחמה חסרת היגיון שבמהלכה נלחמים עשרה צבאות בנפרד נגד אויב יחיד, הוא נאבק להציל את אנשיו ולהבין מדוע המנהיגים מאמינים שניתן לוותר על חייהם.

הלורד הבהיר דאלינאר קולין מפקד על אחד מהצבאות הללו. כמו אחיו, המלך המנוח, הוא מוקסם מספר עתיק ששמו דרך המלכים. חזיונות מסתוריים טורדים את שלוותו, ומראים לו את ימי קדם ואת אבירי האור, עד שהוא מתחיל לפקפק בשפיותו.

בצדו האחר של האוקיינוס מבקשת אישה צעירה בשם שאלאן להתמחות בחסותה של מלומדת מוכשרת וכופרת ידועה לשמצה, אחייניתו של דאלינאר, ג'סנה. אף-על-פי שהיא אוהבת ללמוד, מניעיה של שאלאן אינם טהורים. היא מתכננת גנבה מתוחכמת ונועזת, והמחקר שהיא עורכת עבור ג'סנה מרמז על סודות מעברם של אבירי האור ועל הסיבה האמיתית למלחמה.

הספר הועבר לרוני בת ה- 11.5 שנשאבה לתוכו מיד.


אמנם בבית אנחנו משתדלים לא לרכוש ספרי סדרות לפני שכל הספרים נכתבים, וזאת מנסיון עבר מר בו קראנו ספרים וההמשכים פשוט לא יצאו... אבל פה, מכיוון שקיבלנו- אז דילגנו על החוק הבלתי כתוב הזה.
אני מקווה ששאר הספרים בסדרה יצאו בפרק זמן סביר.
להשיג ברשתות הספרים הגדולות.