משחקים, יצירה והנאההשבת האחרונה סערה ונשארנו לנפוש בבית.
זו היתה הזדמנות מצויינת להתנסות בשלל ערכות יצירה ומשחקים שהגיעו אלי לאחרונה.

אני ממליצה לארגן בכל בית ארון עם חומרי יצירה ומשחקי קופסא, במיוד לעיתות כאלו, כשבחוץ פחות נעים לבילוי וכשכל בני המשפחה נמצאים יחדיו לפעילות נעימה ומגבשת.


הקופסא
קופסאות יצירה ממוקדות.
מה זה אומר ממוקדות? הכוונה היא לחומרים מדוייקים ליצירה ספיציפית.ישנן קופסאות ליצירות שונות: קליידוסקופ, תעתועי ראייה, בובות גרב, צבעי מים, כדור פורח ועוד...אנחנו קיבלנו את הקופסא עם ערכה ליצירת שתי בובות גרב.הערכה מכילה את כל החומרים כך שאין סיכוי שתצטרכו להפסיק ליצור באמצע כי חסר חומר מסויים, והיא מגיעה עם חוברת הסברים נהדרת, הכוללת הן מלל בגובה העיניים והן תמונות להמחשה.

ניתן להזמין קופסאות בודדות או להרשם למנוי.


יצירה מדעית- ערכות מבית ענבל ישראל

ענבל ישראל- ערכות יצירה מדעיות

מגוון רחב של ערכות מיוחדות, עם ערך מדעי מוסף, שמתאימות למגוון גילאים רחב ובנושאים שונים עונות השנה, חגי ישראל ועוד...
מצאתי שהערכות מאוד נוחות וברורות ומתאימות לימי הולדת, מסיבות כיתה, קייטנות, ימי גיבוש ופעילויות משפחתיות ביתיות.

דוגמה לפעילות: משקפי קשת

עיקרון מדעי: שבירת קרני האור
הביטו דרך המשקפיים ותראו איך נוצרת קשת! (מתאים במיוחד לתקופה האחרונה בה ראינו לא  מעט קשתות בשמיים).

האור הלבן/צהוב שמגיע מהשמש הוא תערובת של כל צבעי הקשת. כדי לראות את כל אותם צבעים בנפרד צריך לשבור את האור ולחלק אותו לצבעים ממנו הוא מורכב. מים יודעים לעשות זאת ולכן כאשר אור השמש עובר דרך טיפות הגשם אנו רואים את הקשת בענן. ישנם חומרים נוספים שיודעים לשבור את האור והחומר שממנו עשויות משקפי הקשת הוא אחד מהם.

אפשר להסתכל על מקורות אור שונים כמו מנורת להט, מנורת פלורסנט, נר או אש אבל אסור להסתכל בעזרתם ישירות על השמש, קרני השמש חזקות מידי ועלולות לגרום לנזק לעיניים אם מסתכלים עליה יותר מידי זמן. אפשר להסתכל על הירח שמחזיר את אור השמש כמו מראה


כל הערכות מגיעות במארז שטוח כך שהן נוחות לאכסון ושינוע.
היצירות כולן היו מיוחדות, מעניינות ועשויות מחומרים איכותיים.
העבודה היתה נוחה וברורה לילדים והעלות, אל מול ההנאה והתוצאה- זולה.


מיכל הקטנה בדרך הבטוחה
כשהייתי בבית ספר יסודי, היו לוקחים אותנו פעם בשנה למרכז בטיחות בדרכים ביפו, שם היינו לומדים על רכיבה נכונה על אופניים באופן חווייתי, עם כבישים אמיתיים ואמזורים (רק בלי מכוניות).
היום זה עדיין קיים  (הילדים שלי היו במרכז ביפו לפני חודש) אבל נוספו עוד הרבה דרכים חווייתיות ומהנות ללמד בטיחות בדרכים. אחת מהן היא המשחק מסלול האלקטרוני המחנך את הילדים להכרת כללי הבטיחות בדרכים ושמירה עליהם בכיכוב "מיכל הקטנה".

המשחק כולל מסלול התקדמות, כרטיסי פעילות בהם המשתתפים נדרשים להבחין בין מה בטוח למה מסוכן ומרכז אלקטרוני בקולה של מיכל הקטנה המורה להם כיצד להתקדם במשחק. המרכז האלקטרוני כולל פנייה לבנים ולבנות לחוד, והשימוש בו הוא בהתאם לסימונים על המסלול. במהלך המשחק מתוודעים המשתתפים לכל כללי הבטיחות בדרכים – חציית כביש, נסיעה במכונית, רכיבה על אופניים ומשחק בשעות הפנאי.המשחק הוא פרי שיתוף פעולה עם עמותת "אור ירוק" וערוץ "הופ!". את המשחק פיתחה נטע סילוני והוא מופק על ידי חברת ספארק טויס.
מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי בכל שנה נפגעים בממוצע יותר מ-3,500 ילדים בתאונות דרכים ונהרגים בממוצע 40. לאורך העשור האחרון ישראל ניצבת במקום הראשון מקרב המדינות המתקדמות בשיעור הילדים ההרוגים מתאונות דרכים. בכל שנה נמחקת כיתת לימוד שלמה!
השאיפה שהגברת המודעות והחינוך לבטיחות בדרכים כבר מגיל צעיר, יניבו פירות בגיל מבוגר וכך נוכל לצמצם את תופעת ההיפגעות הגבוה בתאונות דרכים
ב"יום המעשים הטובים" שיחול ב-24.3 יחולקו 1500 ערכות של המשחק לגני ילדים שלוקחים חלק בפרויקט "זה"ב בגן" של עמותת "אור ירוק"!
המשחק מזמן חוויה חינוכית, ערכית ומהנה לכל המשפחה.דמויות המשחק של "מיינקראפט" – אחד ממשחקי המחשב ואפליקציית הסמארטפונים המובילים בעולם

אני לא יודעת מה קורה אצלכם בבית, אבל אצלי- עידו בן התשע מטורף על המיינקראפט! למעשה, ביימים אלו אני שוקדת על הכנת תחפושת "קריפר" עבורו.  לכן, בובת המיינקראפט שנחתה אצלנו בבית גרמה לו לאושר גדול!

מיינקראפט הינו משחק שעוסק בשבירת לבנים ומיקומן, מתקיים בעולם פתוח, המאפשר יצירתיות מקסימלית, נותן לשחקנים לבנות בחופשיות בעולם הבנוי מקוביות בתלת מימד.
מיינקראפט מציע כמה דברים חיוביים מאוד לילדים, הוא עובד ברמה הקוגניטיבית בכך שהוא מערב פתרון בעיות, דמיון, זיכרון, יצירתיות ויצירת רצפים לוגיים. יש היבט חינוכי למשחק, והוא גם דורש מידה לא מבוטלת של עיבוד נתונים. אספקטים אחרים במשחק הם הישרדות, חקר העולם ולחימה.
בובות ריחניות של הדמויות מהסדרה המצוירת תותית

חברת הנסיך הקטן, יבואנית מוצרי תינוקות וצעצועים מהמותגים המובילים בעולם, משיקה מגוון חדש בובות בדמותן של הדמויות מהסדרה המצוירת, תותית, המשודרת בערוץ הופ!

הסדרה מספרת על "ארץ תות" העשויה מפירות וממתקים בה גרות ילדות יתומות וחמודות.
תותית הינו מותג הפונה לבנות ומציג עולם בו חיות ילדות קטנות שמסוגלות לפתור בעיות גדולות בהומור, אופטימיות וחברות. המותג מתבסס על ערכי חברות, שיתוף פעולה ועבודת צוות. גיבורת הסדרה היא תותית, ילדה קטנה עם לב ענק ואופטימיות מדבקת.

סדרת הבובות של תותית כולל בובות בשני גדלים (28 ס"מ ו15 ס"מ) של תותית וחברותיה בריחות מטריפים של פירות, וסטים למשחק הכוללים בובה ואביזרים שונים.
מגוון הבובות בסדרה  כולל את תותית, אוכמנית, לימונית, פצפוצית, דובדבנית ויפית.
כל בובה מגיעה עם הלבוש שלה בסדרה  ומריחה בריח האופייני לה. צבעי שעווה ייחודיים לפעוטות מבית CRAYOLA 
האריזה כוללת 16 צבעי שעווה בצבעים עזים בעלי צורה משולשת קלה לאחיזה שמדריכה את אצבעות היד לאחיזת חצובה, האחיזה הבשלה, הנכונה לכתיבה.
כמו שאר מוצרי קריולה, הצבעים הינם רחיצים ויורדים בקלות מהגוף ומבדים.
הצבעים מתאימים לגיל 2+


Play doh סלסלת פיקניק
בצק משחק בצבעים שונים המגיע עם חותכנים, תבניות וחותמות ליצירת סלסילת פיקניק מלאת כל טוב.
הילדים נהנים ויכולים הן לשמור על היצירה או לפרקה ולהחזיר את הבצק לקדמותו, עד למשחק הבא.
אופנה VIP
משחק לניהול כספים.
סוג של מונופול משודרג (ומעניין קצת יותר) המדמה ניהול עסק אופנה.
נותן לילדים ולילדות להרגיש מהו העולם האמיתי במשחק שבאמת מדבר על הוצאות והכנסות בעסק רגיל.
חמוד!משושים ג'ימבו
משחק הרכבה בעזרת משושים צבעוניים.

אני זוכרת שכשהילדים היו הולכים לגנים, אז דבר ראשון, עוד לפני מפגש הבוקר, הם ושאר ילדי הגן, היו מתיישבים אל מול השולחנות ומשחקים במשחקי הרכבה שונים.
זו היתה פינת הרוגע שלהם, קצת שקט וריכוז לפני המולת היום.
מאוד אהבתי את הזמן הזה ולפעמים הייתי נשארת איתם לשחק יחד.
משושים ג'ימבו מביא את אותו הזמן הביתה. זמן של רוגע, חשיבה וריכוז בציור הנוצר ממשושי פלסטיק צבעוניים.
כיף!