Tubix- תערוכת הצינורות לכל המשפחה
צילומים: קשת זאבי

תערוכת הצינורות המפורסמת- טיוביקס, Tubix, הנה תערוכה מבית היוצר המשותף למוזיאון המדע והחלל "מדעטק" ולקבוצת אלומיניום.
התערוכה לוקחת את המבקרים בה למסע בצינורות בעולמנו, בגוף החי, בצומח, בתעשייה, בתקשורת ועוד, דרך זרימה בעולמות ומעברים סודיים במפגש מרתק וסוחף בין מדע, טכנולוגיה וחוויה.
זוהי חוויה אינטראקטיבית ועוטפת חושים.


בתערוכה תוכלו למצוא הרבה מדע לצד מופעי מחול (כן, הצנורות מפזזים!) המבוססים על מופע המחול הבינלאומי המצליח "אלומיניום", שנוצר ע"י האמן אילן עזריאל, וביקר ביותר מ-20 מדינות, מופעים אור קוליים ועוד.
התערוכה חושפת באופייה הייחודי את המעברים הסודיים של החיים: הצינורות וכיצד הם מופיעים בעולמות המים, החשמל, המידע, הטבע, התעשייה וגוף האדם. בתערוכה משולבות טכנולוגיה ורובוטיקה המפיחות, בעזרת מנועים, מפוחים, בוכנות, מסילות ומחשבים חיים בצינורות והופכים כל חלל למיצג מופלא של תנועה אשר נוגע במבקר ומקיף אותו. החוויה מועצמת עוד יותר בעזרתם של אלפי פנסים, רמקולים והקרנות.
לאורך כל התערוכה תשמעו את קולו הנעים של מוטי קירשנבאום ז"ל המסביר אודות הצנורות השונים בעולם. גם מי שעסוק במופעי הצנורות קולט שביבי מידע הנשארים עימו כשהוא יוצא מן התערוכה.
התערוכה הוצגה בהצלחה גדולה בתקופת הרצה במוזיאון המדע בחיפה ומיועדת לסיור בינלאומי במוזיאוני מדע.
לפני יציאתה לחו״ל היא מוצגת הקיץ, לראשונה בגודלה המלא, מעבר למיצגי התערוכה יוקם גם חלל יצירה ומשחק אינטראקטיבי- בחולון.

בתערוכה 6 מיצגים שונים, שבכל אחד מהם עולם אחר של צינורות:
  • יער האשליות - עולם הצומח: ״יער״ שלם שכולו מורכב מצינורות רחבים מלאי אור וצליל. ביער האשליות חווה המבקר מופע מסחרר של תנועה, חושים וצמיחה.


  • מפעל הכדורים – עולם התעשייה: ביקור בעולם תעשייתי, שממחיש את תפקיד הצינור כממיין ומוביל חומרים וכזה המשמש בסיס חיוני לכל תהליך ייצור. המבקרים מוקפים ב-300 מטרים של צינורות שקופים ומזינים לתוכם מאות כדורים המסתחררים באמצעות מפוח ענק.

  • אוקיינוס המידע - עולם התקשורת: בעידן הדיגיטלי קיימת כמות מידע אינסופית נגישה ונוכחת תמידית. חלל אוקיינוס המידע ממחיש את המציאות הווירטואלית שמתאפשרת בזכות צינורות. המבקר עובר בסבך הסיבים, המבוך האינסופי של התקשורת, זאת לפני שצינורות המידע מטביעים אותו בים של תנועה שוקקת. זהו מיצג מרגש במיוחד בו נכנסים לחלל שחור וריק אשר בשניות מתמלא במאות צינורות קלילים הנעים, עוטפים, משחקים וזזים בין המבקרים.

  • צינורות החיים - עולם החי: כל גוף חי פועם בזכות מבנה הצינור והורידים. חדר עולם החי משלב מוזיקה ומיצגים אמנותיים להמחשת הצינורות הללו, המאפשרים את קיום עולם החי.

  • המסוע – עולם איתני הטבע: בחלל זה יוכל המבקר להיכנס לתוך הצינורות ממש ולהרגיש איך הצינור שעוטף אותו שומר עליו מהאלמנטים: קור, רוח, מים, חיכוך ועוד, כל זאת בליווי תאורה וצלילים שונים בתוך הצינורות.

  • החלל האינטראקטיבי - זירת צינורות: המקום בו ניתן יהיה לחוש ולשחק עם החומר, לקחת חלק בפעילויות יצירה ודמיון, לצעוד על גשר ארוך בתוך צינור ענק בקוטר 2 מטרים, להצטלם בתוך תפאורה למזכרת אישית עם בובות ענק, לשתות קפה ועוד.

את התערוכה תוכלו לראות בהיכל התרבות של חולון המצוי בפארק פרס.
פארק פרס חולון הינו פארק יפיפה המשתרע על שטח ענק, המציע אטרקציות רבות ומגוונות ושפע בילויים: משטח קרח, שייט בסירות, מוזיאון הילדים, מתחם מסעדות ועוד .


לאתר התערוכה: tubix.co.il
המסע בתערוכה נעשה בקבוצות בלבד ומלווה על ידי מדריכים המכוונים את המבקרים בין החללים.

גילאים: שנתיים ומעלה (ילד עד גיל שנתיים פטור מכרטיס).
אולם – האנגר פארק פרס חולון - 15/7-30/10.
מחירי כרטיסים: מכירה מוקדמת 89 ש"ח ,מחיר רגיל 99 ש"ח
מבצעים: חברות אשראי: זוג ב 99 ש"ח
לרכישת כרטיסים http://www.eventim.co.il/ *9066