חפיר הורדוס במוזיאון מגדל דוד
מוזיאון מגדל דוד המצוי בעיר העתיקה ירושלים פותח את חפיר הורדוס למבקרים (כרגע בקבוצות ובהמשך ליחידים) ומעניק חוויה יחודית המלווה בקוקטייל חגיגי המתאים לאירועים שונים.אחרי שנים ארוכות בהן היה חפיר המצודה נטוש ומוזנח, זוכה חלקו הדרומי לעדנה.
במקור, בוני המצודה הקיפו אותה בחפיר על מנת שתשמש כקו ההגנה הראשון נגד האוייבים, אך בהמך שימש החפיר כשוק לרוכלים, מעבר ואף כמזבלה.

מוזיאון מגדל דוד, בשיתוף פרוייקט מורשת משרד רה"מ, הכשיר לאחרונה את החפיר על השרידים הארכיאולוגיים שבו, המחצבה הקדומה, מקווה הטהרה מימי בית שני, תעלת המים החצובה, מעברי הסתרים וגרם המדרגות, לצד ברכות מים מהתקופה החשמונאית ומימי הורדוס.אירועים במתחם החפיר יכולים להכיל עד 150 איש (אירוע בעמידה).
במקום תאורה, מדשאות, מערכת הגברה, נקודות חשמל ועוד...

הביקור במקום מעניין לבני כל הדתות וניתן למצוא בו עדויות לתקופות שונות:
החל מתקופת בית שני ועד לימי הבריטים.
במקום היה ועודנו אגן הטבילה של הורדוס והקישלה (חדרי האסירים) של הטורקים.ההתבוננות בארכיאולוגיה והמעמד הקרוב אל ההיסטוריה של העם היהודי, דרך אבני המקום מפעימה ומרגשת כשלצידה הסבריה המאלפים של אילת- מנהלת מוזיאון מגדל דוד.זוהי חוויה מעשירה המומלצת לגמרי!

בסיום הסיור צפינו במחזמר Ah, Jerusalem!
מדובר במחזמר מעניין, מצחיק וסוחף באנגלית שכמו הסיור בחפיר- מומלץ גם הוא:לפרטים נוספים ותיאום אירוע ניתן  ליצור קשר עם מוזיאון מגדל דוד.
לפרטים אודות המחזמר- Ah, Jerusalem!


כל הזכויות לצילומים שמורות לאריאל גמרסני