בפנטן- הטיפות שיצילו לכן את העיניים

אחת האהבות הגדולות שלי היא הטיפול בגינה.
יש אנשים שההתמכרות שלהם היא אלכוהול או סיגריות, אצלי ההתמכרות היא צמחים.
אני הולכת בערך פעם בשבוע למשתלה (משתדלת לרווח יותר את ההגעה לשם) ובכל יום משקה את הצמחים בגינה.

אבל, עם כל אהבתי לגינה שלי- עשיתי בה טעויות.
אחת הטעויות הגדולות היא ששתלתי בה עץ זית.


את עץ הזית שתלתי לפני 14.5 שנים והיום הוא ממש ענק. הוא מצל על חלק גדול מהגינה ונראה מאוד מרשים (אנשים חושבים שהוא שם כבר עשרות שנים בשל גודלו המרשים) אבל בפועל- הוא גורם לנו ללא מעט סבל.
מלבד הלכלוך הרב שלו (נשירת עלים, נשירת פרחים, נשירת זיתים בכמויות של עשרות ק"ג) הוא מאוד אלרגני.
העלים שלו תופסים אבק יותר מכל עץ אחר, מה שגרוע מאוד לחולי אסטמה (הבת שלי) ובתקופה בה נושרים הפרחים (ממש ממש עכשיו- באביב) צצות אלרגיות אצל מי שרגישים.
אצלנו בבית האלרגייה של בן זוגי התחילה לפני שנתיים ומאז, במהלך החודשים אפריל ו- מאי הוא לא יכול לצאת לגינה וגם כשלא יוצא אליה- העיניים שלו צורבות ומגרדות, האף מנוזל והגרון כואב.


פתרון לאף ולגרון טרם מצאנו אבל לעיניים הוא משתמש בטיפות עיניים של בפנטן.
הטיפות לא מונעות את הגירוד והרגישות אבל כן מקלות על הסימפטומים ברמה כזו שהוא כבר לא מגרד את העיניים עד למצב שהן נהפכות לאדומות ונראה כאילו עוד שנייה הקרנית מתנתקת מגלגל העין....

אם גם אתם סובלים מאלרגיות המובילות אתכם לרגישות נוראית בעיניים- אני ממליצה לנסות את הטיפות של בפנטן!


עוד על התכשיר:
טיפות העיניים הסטריליות, מגיעות בבקבוקון 10 מ"ל, בעל מנגנון ייחודי המאפשר שימוש של עד 3 חודשיים מרגע הפתיחה, נוח לנשיאה ללא חומרים משמרים ומתאים למרכיבי עדשות מגע.
בפנטן טיפות עיניים סטריליות , מגיעות באריזה של 20 בקבוקונים חד פעמיים, לשימוש סטרלי להרטבת העיניים לתחושת נוחות, ללא חומר משמר, קל ונח לנשיאה מתאים לשימוש עם עדשות מגע .

תופעת ה"עיניים היבשות":
לפחות אחד מכל עשרה גברים סובל מתופעה של עיניים יבשות, ולפחות אחת מכל ארבע נשים. עין יבשה היא למעשה תופעה שבה כמות הדמעות, או איכותן, אינן מספיקות כדי לשמור על פני שטח העין רטוב ומוגן לאורך זמן. בניגוד להנחה הרווחת, רוב הישראלים חשים יובש בעין לאורך כל השנה, ולא בסמוך לעונה זו או אחרת.

לתופעה של עיניים יבשות מספר תסמינים: תחושה של גוף זר או גרגירי חול, גירוי בעיניים, גירוד, צריבה או שריטות, אדמומיות וכאבים, עיניים "עייפות", רגישות לאור, ראייה מטושטשת, תחושת יובש, דמעות מוגברות, עפעפים נפוחים ודלקת בשולי העפעפים.
מרבית מהסובלים מעיניים יבשות משייכים זאת לתופעה אחרת- עיניים אדומות. התעלמות מהתופעה או אבחון שגוי עלולים להוביל לפגיעה באיכות הראייה בטווח הארוך.
יתרונות בפנטן טיפות עיניים:

לטיפות בפנטן עיניים השפעה משככת ומרגיעה לאורך זמן, הן ללא חומרים משמרים ומתאימות לשימוש גם למרכיבי עדשות מגע. בפנטן טיפות עיניים מורכב מחומרים ייחודיים, חומצה היאלורונית (0.15%), ופרו ויטמין B5 (דקספנטנול 2%). טיפות העיניים הן למעשה תחליפי דמעות שמשמשים לטיפול מקומי ומהווים תחליף מצויין לרובד הדמעות.

החומצה ההיאלורונית (מייצבת את שכבת הדמעות) היא חומר המיוצר בתוך הגוף ומצוי כמעט בכל רקמות החיבור, העצמות והעיניים. הימצאותה של החומצה ההיאלורונית בתחליף הדמעות מהווה מרכיב פעיל בעל צמיגות גבוהה המאריך ומשפר את משך היצמדותן של הטיפות לעין. תכונות אלה מבטיחות את היציבות והעמידות של רובד הדמעות מבלי לשבש את חדות הראייה. בנוסף לכך, חומצה היאלורונית יכולה להיקשר לכמויות גדולות של מים, תכונה המקנה לה גם פונקציה של לחות. גרם אחד של חומצה היאלורונית יכול לספח כשישה ליטרים של מים!

פרו ויטמין B5 (מרגיע ולמלחלח) -פנתנול הוא ויטמין מסיס במים מקבוצת B . הפנתנול הוא אחד מאבני היסוד של קואנזים A. שמעודד גרנולציה וצמחיה של האפיתל נוגד גירוד ואנטי דלקתיות וסופח מים. הדקספנטנול (פרו ויטמין B5) יכול לקשור כמות גדולה של מים, מרענן מצד אחד, ותומך ביכולתה של החומצה האילורונית לאגור לחות מאידך. הודות לדקספנטנול יוצרות טיפות בפנטן רמת לחות גבוהה ומהוות חומר טיפולי ומרגיע. הדואליות של השניים, היא שמאפשרת את הלחות של העין לאורך זמן.


ניתן להשיג ללא מרשם ברשתות הפארם ובבתי המרקחת הפרטיים ובקופות החולים.