מלון הגושרים


 

 

בין נחלי החצבאני והבניאס, ובסמוך ליובלי נחל הדן, שוכן אחד המלונות הפסטורליים בארץ: "הגושרים מלון בטבע", המציע מפגש נדיר בין קסם הטבע ושפע האירוח. כאן, בלב ארץ פלגי מים, כחול השמים, פכפוך המים, ירוק הדשא וסבך העצים, מהווים תפאורה מושלמת לחדרי המלון הייחודיים.


 

המלון בנוי על חורבות ארמון החורף של עשיר בדואי, וניתן לראות את הישן משתלב עם החדש בחלק גדול מהמלון-
 

 

 

ברחבי המלון פזורים פסליו של האמן אריה אשכנזי:

 

הגעתי למקום לארוחת בוקר וטיול בשמורת "עמק הנהר הנעלם".


חלק אותו מאוד אהבתי ב"אני מאמין" של המלון :
הטבע מקיף את המלון, עוטף אותו ביופי עוצר נשימה מכל עבר, והמלון מחזיר לו אהבה. למען שמירה על הטבע ואיכות הסביבה הטמיע צוות הגושרים מלון בטבע שורה של דפוסי התנהגות ירוקים ואקולוגיים בסביבת העבודה, והוא ממשיך לפעול על מנת לחזק את המודעות לנושא בקרב העובדים והאורחים.
כחלק מההתנהלות השוטפת הוצבו בשטח המלון עמדות מיוחדות לאיסוף ומחזור של בקבוקי פלסטיק, נייר, קרטון וסוללות; חסכני מים הותקנו בכל מתקני השירותים בחדרים ובשטחים הציבוריים, ונעשה שימוש בקוצבי מים ממוחשבים בכל נקודות ההשקיה בשטחי הגינון הציבוריים, כמו כן הותקנו במלון נורות חסכוניות.
גם את פסולת המטבח דואגים ב"הגושרים מלון בטבע" למחזר ככל האפשר. את פסולת האוכל ממיינים, כאשר את הפסולת הגולמית מעבירים לקומפוסט ואת שאר הפסולת מעבירים לטובת האכלת החיות בגן חי הנמצא בקיבוץ. את השמן אוספים למיכלים ומעבירים למיחזור ע"י חברה חיצונית.
המלון הכין וטיפח גינת צמחי תבלין העומדת לרשות האורחים לשימוש חופשי. בנוסף, עושה המלון שימוש בשקיות מנייר ממוחזר, בדיספנסרים, וככל הנדרש גם בהדברה ירוקה ומערכות האנרגיה הישנות הוחלפו למערכות חסכוניות וידידותיות לסביבה.
כמו כן במהלך השנה מתקיימת במלון סדרת סופי שבוע – "מוזה בטבע" אשר במהלכם נהנים האורחים מהרצאות, סדנאות, טיולי רכבים ופעילויות שונות ומגוונות בנושאים שונים הקשורים לטבע.
כחלק מהחזון של המלון – לפעול בסינרגיה עם הטבע והאדם שסובב את המקום, החליטו צוות הגושרים מלון בטבע לתרום לקהילה בה הם פועלים. במהלך השנה מתארחות במלון ללא תמורה משפחות נזקקות וגופי רווחה שונים, ובימים שבהם נושבות רוחות מלחמה, פותח המלון את שעריו בפני אורחים מאזורי הסיכון. בנוסף, צוות המלון נרתם לחלוקת מזון וציוד לנזקקים ולעמותות חברתיות, ולתמיכה ותרומה לקבוצות ספורט הפעילות בצפון הארץ.

כאמור, הגעתי למלון לארוחת בוקר וסיור.

ארוחת הבוקר עשירה מאוד, צבעונית ומגוונת וניתן היה למצוא בה:
מנות חלביות - קוביות גבינת העמק עם עשבי תיבול, גבינת  פטה כבשים, כדורי לבנה במגוון טעמים וגבינות קשות ורכות.
מנות טאפאס של דגים - הרינג, מאטיאס, סלמון כבוש, לקרדה מעושנת, סלט טונה.
מנות בוקר חמות -  מאפה גבינות, ביצים מקושקשות או רכות, שקשוקה, חביתות ירק וחביתות רגילות, ירקות מוקפצים, פשטידת ירקות, יקות מאודים, פיצות אפויות בטאבון ועוד...
תוספות בריאות - ירקות חיים, חסות, , גרעינים,  נבטים, נבטוטים ורטבים שונים.
רקיחות וקונפיטורות ביתיות - נדהמתי מכמות הריבות שמציע חדר האוכל- מעולם לא ראיתי כ"כ הרבה סוגי ריבות!
היו שם: ריבות מ- שקדים וצימוקים, תאנים, עגבניות שרי, אשכוליות, גזר גמדי, שומר, מצל, פטריות, תפוזים סיני, אגוזים, סלק ועוד רבות וטובות אחרות. כולן טעימות!
פינוקי בריאות – יוגורט, גרנולה, סילאן, פירות יבשים ועוד...
מתוקים - מאפי בוקר, אינגליש טרי בטעמים, וופל בלגי ועוגת גבינה אפויה, פנקייק`ס ועוד...

עושר שאין כדוגמתו!


תודה לסילבי על הצילוםתודה לסילבי על הצילוםתודה לסילבי על הצילוםתודה לסילבי על הצילוםתודה לסילבי על הצילוםתודה לסילבי על הצילוםתודה לסילבי על הצילוםתודה לסילבי על הצילום


אחרי ארוחת הבוקר המשכנו לסיור ב-"עמק הנהר הנעלם". מקום יפייפה אליו מגיעים צליינים מכל רחבי העולם ועורכים בו טבילות. פינת חמד של ממש!

 

 

 

 

 

 


בתמונה עם שרית

לפני שיצאנו להמשך יום הטיול בצפון הצצתי למטבח והתרשמתי מארוחת הצהריים, אם לא הייתי מוזמנת למקום אחר לאכול בו את ארוחת הצהריים, בהחלט הייתי נשארת במלון....
 

 

 

 

 

 

יופי של מלון ויופי של ארוחות!

בהמשך- סיקור חופשה בחדרי ומתקני המלון...